حال و هوای بهار

Published March 16, 2009 by fruitoflove
با امدن سال جدید و فصل بهار همه چیز رنگ و بوی خاصی گرفته  همیشه از اسفندماه خوشم میومد هیاهوی خرید جنب و جوش خونه تکونی . ذوق و شوق عید و دید و بازدید . برنامه ریزی مسافرت.چیدن سفره هفت سین. بازی ماهی های کوچولو قرمز تو حوض کوچک حیاط. مراقبت از سبزه ها و اب دادنشون . بوی سنبل و شب بو که دور تا دور حیاط چیده میشدند همه و همه دست به دست هم دادند تا این روزها را برام تبدیل به خاطره کنند. همه این تکاپو و جنب و جوش برای یک لحظه یک ثانیه هست .لحظه ای که شاید طولانیترین زمان به نظر برسه وقتی که همه خانواده دور هم نشستند و به صدای پدر که دعای سال نو را میخونند گوش میکنند و توی دل به سال گذشته که داره اخرین ثانیه ها راطی میکنه فکر میکنند و به سال جدید که پر از اتفاقها و حادثه ها و خاطره ها هست میاندیشند. 

امسال  سومین سال نو و بهاری هست که از ایران و خانه پدری دورم .از همون سال اول فهمیدم اینجا خبری از هیاهوی اشنا و سال تحویلهای خاطره انگیز نیست .به علت این که ایرانیهای اینجا کم و پراکنده هستند کسی از اداب و رسوم ما خبر نداره !  هرسال سال تحویل را به یاد اونروزها تنهایی جشن گرفتم .ولی امسال با همه سالها فرق میکنه چون یه فرشته کوچک و ناز امده تا با امدنش تنهایی و غربت را برای من کمرنگ کنه. فرشته ای که از لحظه امدنش به همه چیز رنگ و جلای خاصی بخشیده. امسال بهترین عید را دارم چون هر لحظه با نگاه کردن به چشمهای پسرکم برق نور و امید را میبینم و با هر لبخندش به اوج شادی میرسم. و حضور پر مهر خدا را تو خونم حس میکنم .                                 

عسلکم اولین بهار زندگیت مبارک.میخوام که با قلب پاک و کوچکت برامون دعا کنی و با بودنت کنارمون به زندگی ما رنگ تازه بزنی! و بدونی بابا و مامان همیشه و هر جا دوستت دارند و ارزو میکنند همیشه بهاری و شاد  و خندان باشی .                         

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: